Hizmet Kapsamı

ERGOTEKNİK'te Kaçak Akım Koruma Rölesi Fonksiyon Testi Hizmeti

17.07.2013 tarih ve 28710 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘’İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik’’  Ek-I Madde:8’ de belirtildiği gibi ‘’ İşyerinin ana pano ve tali elektrik panolarında seçicilik ilkesine uygun Artık Akım Koruma Rölesi (kaçak akım rölesi) tesis edilir.

Yaşam alanlarında meydana gelebilecek bir kaçak akım yüksek değerlere ulaşırsa, can ve mal kaybına yol açabilir. Yine yalıtım hatasının neden olduğu kaçak akım değerleri de yangına sebep olabilir. Artık Akım Koruma Rölesinin görevi; yalıtım hatasından kaynaklanan hata akımını algılamak ve algılanan kaçak akım değerinin belirlenen değerlerin üzerine çıkması durumunda bağlı bulunduğu devreyi kesmektir.

Tüm tesislerde ve yaşam alanlarında Artık Akım Koruma Rölesi kullanılmalıdır. Ayrıca kurulacak yere göre uygun standartlar göz önünde bulundurularak uygun kaçak akım rölesinin seçilmesi büyük önem taşımaktadır.

Sistemin sağlıklı ve doğru çalıştığından emin olmak için Artık Akım Koruma Rölesi periyodik olarak fonksiyon testlerinin yapılması gerekmektedir. 


Talebiniz Elimize Ulaşıyor

Talebiniz İçin Hazırlık Yapıyoruz

İşletmenizi Ziyaret Ediyoruz

Ölçüm, Test ve Kontrolleri Yapıyoruz

Ölçüm Sonuçlarını ve Raporu Sunuyoruz

parallax background

Hizmet Talebinde Bulunmak İçin Bizi 7/24 Arayabilirsiniz!

0(342) 230 30 30